Բաժանորդագրվեք araratnews-ի  տելեգրամ ալիքին։
Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Սոնա Թևանյանը գործակարգավարական նիստում անդրադարձել է Օղակաձև զբոսայգու չորրորդ հատվածի ներդրումային ծրագրին: Նա հայտնել է, որ տարածքը հանրային գերակա շահ ճանաչելու մասին նախագիծն արդեն մեկ անգամ քննարկվել է նախարարական կոմիտեի նիստում:
«Զուգահեռաբար, տարածքում առկա գույքերի օտարման գործընթացն արդյունավետ կազմակերպելու նպատակով «Երևան-Նախագիծ» ընկերությունը կատարել է առկա գույքի նոր չափագրություն՝ դրանք համադրելու վկայականներում առկա սխեմաների հետ: Սա արվել է՝ պարզելու համար, թե արդյոք դրանք ընդլայնվել կամ փոփոխության են ենթարկվել», - ասել է նա:
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ վկայականների համադրումից հետո «Երևան-Նախագիծ» ընկերությունը պետք է ներկայացնի համառոտ տեղեկատվություն: «Բայց ընդհանուր առմամբ, դա չպետք է խոչընդոտի հանրային գերակա շահի մասին որոշման ընդունման գործընթացին», - հավելել է նա: