«Փարոս» գյուղանտառում՝ 2,7 հա,
Մնացածը՝ այգի-պուրակներ են:
Կառուցվել և հիմնանորոգվել է 85 կմ ոռոգման համակարգ, իսկ ծառերի կպչողականության ցուցանիշը հասել է 94%-ի։
Մելիք Ադամյան փողոցից հանվել է 59 փտած, ծեր, հիվանդ ու վթարային վիճակում գտնվող թեղի, փոխարենը տնկվել է 82 գնդաձև կատալպա, որոնք մեծ կիրառում ունեն քաղաքային կանաչապատման բնագավառում. լավ աճում են արևոտ կամ կիսաստվերոտ վայրերում, դիմացկուն են տարբեր հողային պայմանների նկատմամբ, հիվանդությունների նկատմամբ կայուն են, չեն առաջացնում ալերգիկ միջավար:
Հանրային ներդրումային ծրագրով քննարկման փուլում է 250 նոր էլեկտրական ավտոբուսների ձեռքբերման, երկու դեպոների վերակառուցման ու արդիականացման, մինչև 230 հա քաղաքային այգու կառուցման՝ Դալմայի այգիներում և ընտրված որևէ մայրուղու վերակառուցման, որպես առանձնացված տրանսպորտային երթուղի հարակից սպասարկող ենթակառուցվածքներով, փաթեթը:
Նախորդ շաբաթվա ընթացքում տոմսային համակարգում արձանագրված վավերացումների ընդհանուր թիվը կազմել է 2 մլն 401 հազար 169, որից տրոլեյբուսներում՝ 83 հազար 932, մետրոպոլիտենում՝ 505 հազար 917 և ավտոբուսներում՝ 1 մլն 811 հազար 320:
Օղակաձև զբոսայգու չորրորդ հատվածը վերակառուցելու նպատակով տարածքում գերակա շահ ճանաչելու որոշման մասին նախագիծն արդեն մեկ անգամ քննարկվել է կառավարությունում՝ նախարարական կոմիտեի նիստում, որտեղ հնչած առաջարկների ու դիտողությունների հիման վրա նախագիծը լրամշակման փուլում է: Դրան զուգահեռ՝ տարածքում առկա գույքի օտարման գործընթացն արդյունավետ կազմակերպելու նպատակով «Երևաննախագիծ» ընկերությունը կատարել է առկա գույքի նոր չափագրություն՝ դրանք վկայականներում առկա սխեմաների հետ համադրելու նպատակով: