Բաժանորդագրվեք araratnews-ի  տելեգրամ ալիքին։
Ռուսաստանը ցանկանում է լուծել հիմնական պատճառները, որոնք հանգեցրել են ուկրաինական ճգնաժամին, և, հետևաբար, չի կարող ընդունել ԱՄՆ-ի առաջարկներն այնպիսին, ինչպիսին կան՝ առանց հաշվի առնելու սեփական շահերը։
Այս մասին, Araratnews.am-ի փոխանցմամբ, ասել է փոխարտգործնախարար Սերգեյ Ռյաբկովը «Международная жизнь» ամսագրին տված հարցազրույցում։
«Մենք շատ լուրջ ենք վերաբերվում ամերիկացիների առաջարկած մոդելներին և լուծումներին, բայց նաև չենք կարող ընդունել այս ամենը այնպես, ինչպես կա: Մենք, անշուշտ, ունենք մեր սեփական առաջնահերթությունների և մոտեցումների խոր և մանրակրկիտ մտածված շարքը այս թեմայի վերաբերյալ, որը մշակվել և մշակվում է, այդ թվում՝ Ռիադում ամերիկացիների հետ վերջին բանակցությունների ժամանակ մեր բանակցային թիմի կողմից»,- ասել է դիվանագետը:
Նրա խոսքով՝ Վաշինգտոնը ներկայումս ձգտում է հրադադարի, և կարգավորման ԱՄՆ-ի հետագա տեսլականը դեռ չի ներառում հակամարտության արմատական ​​պատճառների վերացումը։