Գյումրեցիները այսօր անհամբեր սպասում են, որ մենք ներկայացնենք Գյումրու խնդիրների վերաբերյալ մեր մոտեցումները, ծրագրերը, իսկ Արցախի հետ կապված Գյումրեցիները հիշում են Ռոբերտ Քոչարյանի ու Սերժ Սարգսյանի պաշտոնավարման տարիներին մարդիկ գումար էին հայթայթում, որ իրենց երեխաները ԼՂ-ում չծառայեին, սա պաստ է, սա գիտեն բոլոր Գյումրեցիները։ Այս մասին այսօր՝ մարտի 27-ին հանրային հեռուստաընկերության եթերում կազմակերպված Գյումու ավագանու արտահերթ ընտրություններին մասնակցող քաղաքական ուժերի միջև բանավեճին ասաց ՔՊ կուսակցության թեկնածու Սարիկ Մինասյանը։
«Իմ համար Գյումրու խնդիրները կարևորագույնն են, մարտի 30-ին գյումրեցին կատաչելու է իր ընտրությունը, մարտի 30-ին գյումրեցին չի գնալու Պրագա, Դոմբաս, Պուտին, Թրամփ, այս աշխարհաքաղաքական խնդիրների վերաբերյալ ընդհանրապես գյումրեցին կապ չունի, նա իր վստահ, գիտակից քվեն տալու է»,- ասաց Մինասյանը։